Udostępnij
Skomentuj

Jak działa antywirus? Poznaj oprogramowanie Norton

Bądź świadomy w jaki sposób możesz ochronić swój komputer i inne urządzenia przeciwko wielu zagrożeniom dzięki oprogramowaniu antywirusowemu Norton.

Codziennie korzystanie z Internetu wiąże się z wieloma potencjalnymi niebezpieczeństwami dla Twoich urządzeń i zawartych na nich danych. Sprawdź jakie zagrożenia na Ciebie czekają - dzisiejsze zagrożenia pochodzące z Internetu to nie tylko wirusy, które mogą zainfekować urządzenia i dać cyberprzestępcom dostęp do Twoich danych osobowych. Technologia bezpieczeństwa Norton obejmuje wiele mechanizmów ochrony przed wirusami i oprogramowaniem destrukcyjnym. Technologia ta jest oparta na sztucznej inteligencji (AI) i uczeniu maszynowym. Należy również do jednej z największych na świecie cywilnych sieci wywiadowczych.

Jak rozpoznać, że moje urządzenie może być zainfekowane?

Należy pamiętać, że niektóre niebezpieczeństwa mogą się ukrywać, inne zaś są od razu widoczne. Zwróć uwagę na potencjalne oznaki infekcji:

• Urządzenie zwalnia lub staje się niesprawne

• Podczas przeglądania Internetu na ekranie pojawiają się niechciane okienka lub karty

• Twoi znajomi otrzymali od Ciebie podejrzaną wiadomość email lub na komunikatorze

• Bateria urządzenia szybko się rozładowuje

• Smartfon wyświetla połączenia lub smsy jakich nie wykonano

• Widoczny gwałtowny wzrost wykorzystania danych

Przed czym chroni oprogramowanie Norton?

Oprogramowanie wymuszające okup - pomaga chronić przed oprogramowaniem destrukcyjnym, które szyfruje zawartość komputera i żąda okupu za jej przywrócenie.

Złośliwe reklamy - wykrywa oprogramowanie destrukcyjne ukryte za reklamami w Internecie.

Wyłudzenie danych - wykrywa próby wyłudzania danych w postaci pozornie bezpiecznych łączy, które prowadzą użytkowników do destrukcyjnych witryn pobierających dane osobowe i poświadczenia logowania. Takie łącza mogą znajdować się w witrynach, wiadomościach e-mail, a nawet reklamach.

Atak typu „pharming” - podobnie jak w przypadku wyłudzania danych, ochrona Norton wykrywa ataki typu „pharming”, które przekierowują użytkowników z autentycznych witryn na witryny destrukcyjne.

Wydobycie kryptowalut - Norton pomaga blokować oprogramowanie destrukcyjne używające zasobów cudzego komputera do uruchamiania skryptu wydobywającego kryptowaluty bez zgody użytkownika (tzw. cryptojacking).

Atak typu „formjacking” - pomaga blokować próby kradzieży danych kart kredytowych przy płatnościach w Internecie.

Oszustwa w sieciach społecznościowych - blokuje ataki typu „like-jacking” w serwisie Facebook. Jest to rodzaj ataków typu „click-jacking”, wskutek którego użytkownik, klikając przycisk „Lubię to”, klika w rzeczywistości destrukcyjny element w tle, który może następnie trafić do jego znajomych.

Programy śledzące znaki wprowadzane na klawiaturze - powstrzymuje zagrożenia pochodzące z Internetu, które próbują rejestrować naciśnięcia klawiszy, na przykład podczas wprowadzania nazw użytkownika i haseł do kont w Internecie.

Narzędzie typu rootkit - chroni przed programami typu rootkit, które mogą pozwolić nieautoryzowanemu użytkownikowi kontrolować system komputerowy, pozostając niewykrytym.

Koń trojański - pomaga blokować konie trojańskie, które udają inne oprogramowanie i często zawierają „tylne wejście” pozwalające na późniejszy dostęp.

Robaki - blokuje oprogramowanie destrukcyjne, które replikuje się bez pliku „nosiciela” (w przeciwieństwie do wirusów, które używają plików).

Oprogramowanie szpiegujące - wykrywa oprogramowanie, które śledzi informacje poufne lub mogące służyć do identyfikacji użytkownika, i wysyła je innym osobom.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 18:22
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.